hamburger

Ile kalorii ma Hamburger z McDonald’s? 1


Hamburger z McDonald’s to jedna z najpopularniejszych kanapek. Ile więc hamburger ma kalorii, i składników odżywczych? Ile można zjeść dziennie hamburgerów, aby nie przytyć?

 

Kalorie hamburgera

Hamburger produkcji McDonald’s ma w porcji (jednej kanapce) 254kcal, a w 100g produktu 240kcal.

Zjadając więc jednego hamburgera dostarczamy organizmowi ok. 254kcal. Czy to dużo? Przeciętny człowiek potrzebuje ok. 2000kcal dziennie. Tak więc można spokojnie zjeść 8 hamburgerów, ale nic poza tym. Jednakże, jeśli jesteśmy większą osobą, bądź młodą i aktywną nasze zapotrzebowanie jest inne, i może wynosić u mężczyzn nawet 3000-3500kcal. Co oznacza, że można spokojnie zjeść prawie 15 hamburgerów dziennie.

Jeśli jednak uprawiamy sport, to wystarczy około 30 minut jazdy rowerem ze średnim tempem, aby móc zjeść dodatkowego hamburgera bez skutków w postaci tycia. Bo właśnie spalamy podobną ilość kalorii w czasie tego wysiłku. Bieganie może jeszcze szybciej pomóc nam spalić hamburgera, w około 20 minut.

 

Makroskładniki hamburgera

Tłuszcz: 8,8g
w tym nasycone: 3,5g

Węglowodany: 30g
w tym cukry proste: 6,6g

Białko: 13g

Sól: 1,3g

Błonnik: 2g

Tłuszcz pochodzi najpewniej z mięsa wołowego, węglowodany to bułka pszenna, a cukry proste to prawdopodobnie sos i ketchup. Białko to oczywiście mięso wołowe. Błonnik to zasługa bułki.

Producent podaje, że mięso jest 100% wołowe i 100% mięsne. Ciężko to zweryfikować, na pewno ma około 15-20% zawartość tłuszczu. Bułka to na pewno bułka z mąki typu 400-500, bardzo delikatna, ale też bardzo mało wartościowa. Białko z mięsa wołowego z hamburgera, jest raczej okej, ciężko się przyczepić.

 

Hamburger z McDonald’s ni jest złym jedzeniem, pod względem kaloryczności i makroskładników, wątpliwości budzi jednak proces przetwarzania żywności, jej konserwowania i przygotowywania, który nie jest do końca znany. Można polegać jedynie na zapewnieniach firmy. Ciężko więc stwierdzić, jak dobre jest to jedzenie. Najlepszym testem jest po prostu zjedzenie w Maku sporego posiłku, jeśli po nim nasz żołądek i jelita nie zgłaszają zastrzeżeń to pewnie jesteśmy w gronie szczęśliwców, którzy mogą jeść tam bez obaw.

 

 

Ile kalorii ma Hamburger z McDonald’s?
3.7 (73.33%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Ile kalorii ma Hamburger z McDonald’s?

  • biegaczka

    Przygotowanie domowego hamburgera nie trwa długo, a wiemy co jemy, nie pakujemy w siebie niepotrzebnie sztucznych kalorii i przede wszystkim jemy o wiele smaczniej niż kupując na szybko burgera w fastfoodzie.