MASA za 5zł DZIENNIE! Najtańsza dieta na masę jaką widziałeś! 1


Brakuje ci kasy, a nie chcesz rezygnować z siłowni? W tym wpisie przedstawię jak w ekstremalny sposób zaoszczędzić na diecie, która szczególnie podczas masy jest obciążeniem dla budżetu. 5zł dziennie to ekstremalnie niski koszt, nawet panowie z 5 sposobów na… w swoim filmiku nie zrobili tak ekstremalnego planu żywieniowego.

 

 

Nie dla delikatnych

Zaznaczam, że dieta jest dla osób niewybrednych i zdecydowanych, sam nie wytrzymałbym na niej dłużej niż 2 tygodnie. Jednak jeśli jesteś zdeterminowany to miesięcznie zapłacisz za nią 150zł, gdzie normalnie dieta na masę kosztuje ok 600-1000zł

Zaznaczam też, że dieta jak jak najbardziej zrównoważona i zbilansowana. Co prawda nie dostarcza całej gamy witamin i możliwych substancji odżywczych itp. Jednak nie można jej zarzucić bycia niezdrową i nieskuteczną.

Dieta ułożona jest na 3000kcal. Dla wiekszości osób jest to pułap wystarczający na wejście na tzw. masę.

Lista zakupów

  • kasza jęczmienna
    cena: 1,80-2,00zł za 1kg
  • płatki owsiane
    1,60-2,00 za 500g
  • wątróbka wieprzowa
    cena: 4-5zł za 1kg
  • inne podroby, np. płuca, serca itp.
    cena zazwyczaj oscyluje w okolicach 2-5zł za 1kg
  • kapusta
    ok. 2zł za główkę
  • marchew
    2,00zł za 1kg
  • twaróg biały
    200g za 1,80zł
  • jaja L
    10szt. za 4,50zł

 

Plan diety

Mając na uwadze ekstremalne podejście do tematu, proszę o nie roztrząsanie monotonności czy walorów kulinarnych.

 

Posiłek 1 za 1,85zł:

150g płatków owsianych + 3 jajka
cena: 1,85zł (0,50zł + 1,35zł)
kcal: 805 (570 + 235)
B: 18+21 W: 104+1 T:11+17
B: 39g W: 105g T:28g

Płatki owsiane ugotować w wodzie lub zalać wrzątkiem do napęcznienia. Jajka ugotować. Lub:
ugotowane płatki owsiane wymieszać z jajkiem, wylać na patelnię i usmażyć, coś w stylu omletu.

 

Posiłek 2 za 77 groszy

150g kaszy jęczmiennej + 100g wątróbki (zamiennie inne podroby) + dowolna surówka z kapusty lub marchwi
cena: 0,77zł (0,27zł + 0,50zł)
kcal: 705 (565 + 140)
B: 10+19 W:103+0,5 T:3+6,5
B: 29g W: 103,5g T: 9,5g

Kaszę ugotować w osolonej wodzie, ok 10-15 min. Wątróbkę obtoczyć w mące i usmażyć na patelni. Lub przygotować wedle uznania.

Kaloryczność kapusty jest tak mała jak jej cena, więc nie wliczałem jej, jednak 100g ma około 30kcal, a kosztować będzie kilka groszy. Na jej przygotowanie jest milion sposobów.

 

Posiłek 3 za 1,40zł

150g płatków owsianych + 100g twarogu
cena: 1,40zł (0,50zł + 0,90zł)
kcal: 703 (570 + 133)
B: 18+19 W: 104+4 T:11+4
B: 37g W: 108g T: 15g

Płatki owsiane ugotować w wodzie lub zalać wrzątkiem do napęcznienia. Następnie wyłożyć na talerz i rozmieszać z twarogiem, lub jeść niepomieszane.

 

Przykładowy plan żywieniowy za 4,79zł:

7:00 Posiłek 1
12:00 Posiłek 2
16:00 Posiłek 2
20:00 Posiłek 3
cena: 4,79zł
kcal: 2918
B: 134g W:420g T: 62g

Posiłki można zamieniać wedle uznania, doprawiać dodawać składników itp. Jest to dobra baza do taniej diety.

 

Podsumowanie

Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z ubogości tej diety, jednak makroskładniki są wyrobione, produkty są zdrowe i nieprzetworzone. Więc wszystkie założenia dobrej diety są spełnione, no może oprócz różnorodności, jednak śmiem twierdzić, że wątróbka z mnóstwem witamin jest zdrowsza od oklepanej piersi z kurczaka, którą niektórzy katują latami.

Na pewno pomyślisz sobie, że ok. 130-150g białka to za mało. Jest wiele badań dowodzących, że do budowania masy wystarczy nawet 1,5-1,8g białka na kg masy mięśniowej.

 

 

 

MASA za 5zł DZIENNIE! Najtańsza dieta na masę jaką widziałeś!
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “MASA za 5zł DZIENNIE! Najtańsza dieta na masę jaką widziałeś!

  • Koksu

    niespodziewałem się, że będzie tak różnorodne, no i cena powala. nigdy nie udalo mi sie zejsc ponizej 600zl miesiecznie,a ty 150.

    dolozyc troche pierdol i by styklo na dluzej. glownei zamienic mieso 😀