Czy ostre jedzenie pomaga schudnąć? 1


Krąży takie twierdzenie, iż pikantne potrawy przyspieszają proces odchudzania. Ile w tym prawdy?

Zacznijmy od tego, że ostre jest ostre, ponieważ zawiera związek zwany kapsaicyną, który oddziałując na receptory nerwowe prowadzi do odczuwania przez nas pieczenia i bólu. Nie wywołuje jednak żadnych Sok trwałych uszkodzeń, a gorąco to tylko objaw podrażnienia układu nerwowego.

Mogłoby cheap jerseys wydawać się więc, że nie ma to żadnego związku z odchudzaniem, jednak jest haczyk w postaci reakcji organizmu na zagrożenie wywołane bólem.
Do mózgu dociera sygnał, mówiący o dyskomforcie w postaci pieczenia i bólu, więc nasz układ hormonalny z polecenia umysłu natychmiast będzie starał się ten Teikoku ból złagodzić, wytwarzając przy tym takie hormony jak dopamina i endorfiny.
Dopamina działa łagodząc ból, a jednocześnie jest prekursorem adrenaliny i noradrenaliny, jednych z głównych hormonów uczestniczących przy Walls lipolizie, czyli rozkładzie tkanki tłuszczowej. wholesale NBA jerseys Tak więc wyższy poziom tych związków w reakcji na ból wywołany kapsaicyną, powoduje zwiększenie Шеллак temperatury ciała, pocenie się(szczególnie wholesale jerseys na skórze głowy), a co najważniejsze prowadzi do wzmożonego pozyskiwania energii z rozkładu kwasów tłuszczowych z naszego organizmu.

Podsumowując, ostre jedzenie może pomagać w odchudzaniu, jednak należy się przy tym wholesale MLB jerseys konkretnie nacierpieć, bo lekkie dopieprzenie zupy to jak kropla w morzu. Osobiście jestem fanem ostrego jedzenia i miewałem sytuacje, gdy byłem bliski wymiotów, lub znieczuliłem sobie jamę ustną, jak po zastrzyku u dentysty, łącznie ze zdrętwieniem i brakiem czucia. Po spożyciu bardzo ostrej potrawy na pewno można poczuć coś w rodzaju krótkotrwałej lekkiej euforii spowodowanej właśnie reakcją organizmu na ból, a jeśli poczuliście euforie to na pewno i pozostałe hormony nie pozostały na poprzednim poziomie, co równa się temu iż wasz tłuszcz spali się efektywniej.
Zaznaczam też, aby nie przeceniać możliwości chilli. To może być tylko wsparcie, urozmaicenie do 1-2 wholesale nba jerseys posiłków dziennie, nie poleciłbym spożywać bardzo ostrego jedzenia w dużych ilościach bo może się to skończyć w najlepszym wypadku lekką biegunką.

Warto więc zwrócić uwagę na pikantne produkty i raz dziennie pozwolić sobie na odrobinę cierpienia, która z czasem stanie się pewnie przyjemnością. A to pieczenie może doskonale obrazować palenie się tłuszczu w organizmie.

Czy ostre jedzenie pomaga schudnąć?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Czy ostre jedzenie pomaga schudnąć?