Dieta DETOX oczyszczająca – kilka kilogramów mniej w 3 dni 2


Codziennie zjadamy setki gram produktów, które nie są tak naturalne jak te sto lat temu. Wszystko pędzone jest na nawozach, zawiera metale ciężkie, mięso antybiotyki i hormony, nabiał również. Nawet chleba nie piecze się już na zakwasie, a dodaje całą masę różnej chemii. Jak w takim świecie, żywiąc się w taki sposób nasz organizm ma dać sobie radę i nie zostać wysypiskiem śmieci i toksyn? To bardzo trudne.

 

Przed oczyszczeniem

Jakie są częste objawy u osób, których organizm nie daje sobie rady z nawałnicą chemii, toksyn i innych szkodliwych substancji z pożywienia. Innymi słowy, organizm zanieczyszczony, wymagający detoxu.

Podstawowe to na pewno:

 • problemy trawienne (wzdęcia, biegunki, bóle brzucha)
 • częste zgagi czy mdłości
 • bóle głowy
 • bóle stawowe i kostne
 • zaburzona praca narządów wewnętrznych
 • wysoki poziom cholesterolu HDL
 • nieprawidłowe wyniki badań krwi
 • otyłość
 • zmęczenie, apatia, ciągłe rozdrażnienie
 • bezsenność
 • problemy skórne, słabe i wypadające włosy, łamliwe paznokcie
 • obniżony poziom odczuwania przyjemności, zmniejszone libido
 • brak apetytu, bądź apetyt głównie na łakocie i fastfoody
 • bardzo subiektywny: bycie nieszczęśliwym

Można by pewnie znaleźć jeszcze całą masę innych objawów, które ustępują nawet, po kilku dniowej diecie oczyszczającej. Wiele z tych objawów miałem sam i widziałem na własne oczy jak ustąpiły.

Jeśli występują u ciebie te objawy w większej ilości to na pewno nie zaszkodzi ci mała dieta oczyszczająca.

 

Jak to działa?

Dieta oczyszczająca i głodówka działają na zasadzie katabolizmu, nie koniecznie mięśni, ale tkanki tłuszczowej. Oczywiście mięśni też, ale w dużo mniejszym stopniu. Osoby stosujące nawet 21 dniowe głodówki odnotowały ogromny spadek masy ciała, z czego tkanka mięśniowa nie przewyższała 10% utraconej wagi.

Podczas odkładania się tkanki tłuszczowej organizm odkłada nie tylko sam tłuszcz, ale także wiele innych składników krwiobiegu, w tym wszelkie toksyny, zanieczyszczenia, chemię, metale ciężkie itd. Tak więc w każdej komórce tłuszczowej oprócz glicerolu i tłuszczu znajdziemy też wiele mniej lub bardziej szkodliwych składników. One zalegając w organizmie uprzykrzają mu funkcjonowanie. To samo tyczy się wątroby, żołądka i jelit. Nie łudźmy się, że są w idealnym stanie. W żołądku często występują wrzody czy nadkwasota o których nawet nie wiemy. W jelitach zalega niestrawione jedzenie(złogi), które powoli całymi dniami uwalniają nieprzyjemne substancję do naszego ciała.

Poprzez okres niejedzenia pozwalamy naszemu organizmowi uporać się ze wszystkim co było dla niego obciążeniem, spala on wszystkie nagromadzone kalorie, usuwa toksyny, oczyszcza się.
Można to porównać do korytarza i pokoju, w którym co kilka godzin przechodzą ludzie, ciężko w takich warunkach raz a dobrze sprzątnąć te pomieszczenia, nawet nie ze względu na to, że ktoś nanosi nowego brudu, co ze względu, że co chwilę ktoś w tym przeszkadza.

Tak więc musisz dać swojemu układowi trawiennemu chwilę odpoczynku, jest to potężna maszyna, ale jak każdy mechanizm wymaga konserwacji.

Czas zadbać o swój organizm, bo pamiętaj JESTEŚ TYM CO JESZ!

 

Co musisz zrobić?

To bardzo proste, twoja dieta oczyszczająca detox będzie polegać na: całkowitym niespożywaniu pokarmu przez okres 72 godzin. W uproszczeniu nie jesz nic przez 3 dni.
To może wydawać się przerażające, pewnie wiele z was pomyślało: „Ale jak to przecież człowiek umrze?!”. Spokojnie, nie ma możliwości aby nawet zasłabnąć przez ten czas niejedzenia. Zamiast jedzenia należy pić dużo wody, min. 3-4l dziennie.
Taką głodówkę najlepiej zrobić w piątek, sobotę i niedzielę, tak aby nie musieć być skupionym w pracy i szkole. Chociaż ja bez trudu dawałem rade w pracy i nie czułem specjalnie braku energii. Nie mniej jednak pierwszą głodówka detox polecam zrobić w dni wolne, tak aby w razie czego nie musieć sięgać po jedzenie.

Podsumujmy.
-nie jesz nic przez 72 godziny
-pijesz tylko wodę mineralną
-żyjesz tak jak normalnie
-unikasz dużego wysiłku fizycznego

To wszystko, nie ma żadnych cudownych tabletek, sposobów, herbatek i wydawania pieniędzy.

 

Jakie będą efekty?

Po pierwsze znaczna utrata wagi. Bardzo znaczna, bo sięgająca nawet 5kg, oczywiście bez entuzjazmu. To nie jest sam tłuszcz. Tkanka tłuszczowa z tego może stanowić ok. 1kg. Nie mniej jednak zauważysz dużą poprawę wyglądu ciała na rzecz definicji, gwarantuję.
Po prostu pozbędziesz się:

 • podskórnej wody
 • wody i glikogenu zgromadzonego w mięśniach
 • wydętego brzucha spowodowanego treścią jelit i żołądka

Poczujesz się bardzo lekko, poprawi się twoja wydolność bo organizm przy okazji dopali trochę cholesterolu. Te kilka kg mniej sprawi, że będzie ci łatwiej biegać, chodzić, uprawiać sporty, to jakby ktoś zdjął ci plecak z baniakiem wody z pleców.

Wiele osób doświadcza też pewnego rozwoju umysłowego, może to brzmi niedorzecznie, ale poprzez niejedzenie przez dłuższy czas człowiekowi przestawia się myślenie i zaczyna dostrzegać rzeczy, których nie widział, doznaje wręcz olśnienia, wzrasta poczucie duchowości, ale to niech każdy przeżyje sam.

 

Jak wrócić do jedzenia?

Najlepiej dla ciebie i twojego żołądka, jak stopniowo powrócisz do jedzenia normalnych potraw, ze względu na to, że raz żołądek trochę się odzwyczaił od trawienia. Także jeśli nagle wrzucisz w siebie tłuste smażone mięso i masę czipsów to prawdopodobnie skończy się to bólem brzucha i biegunką.

Pierwszego dnia polecane jest jeść np. gotowaną marchewkę, kaszę, nabiał. Wszystkie lekkostrawne i nisko-tłuszczowe posiłki. Z białkiem też nie należy przesadzać.

Drugiego warto już wprowadzić chude mięso, dalej jemy warzywa i dobrze ugotowane kasze czy makarony.

Po 3-5 dniach okresu przejściowego można już wrócić w 100% do poprzedniej diety, ale po co? Nie po to się oczyszczamy, żeby wracać do starych nawyków, np. jedzenia czipsów, smażonych w głębokim tłuszczu mięs czy słodyczy. Warto zastanowić się nad zmianą przyzwyczajeń, taka 3 dniowa głodówka doskonale nam w tym pomoże!

Dieta DETOX oczyszczająca – kilka kilogramów mniej w 3 dni
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Dieta DETOX oczyszczająca – kilka kilogramów mniej w 3 dni