Czy zdążę do lata zrzucić oponkę/zrobić formę? 6


Trudne pytanie i zdecydowanie wiele odpowiedzi. Wszystko zależy od kilku czynników.

1. Jak wiele chcesz i musisz schudnąć, aby wyglądać dobrze?

Jeśli twoje ciało pokrywa delikatna warstwa tkanki tłuszczowej i od upragnionego wyglądu dzieli cię tylko kilka kilogramów to zdecydowanie masz duże szanse na zdobycie upragnionej sylwetki do lata. Jeżeli jednak już dawno nie mieścisz się w swój dawny rozmiar, a tłuszcz przestaje być sprężystą oponką, a zaczyna wylewać się ze spodni to musisz liczyć się z wielomiesięczną kuracją odchudzającą.

2. Pewnie wiele osób chce konkretnej odpowiedzi, ile można schudnąć?

Przy rygorystycznej diecie i ćwiczeniach z powodzeniem można tracić 700-1000g tłuszczu tygodniowo. Do lipca zostało 13 tygodni, więc licząc szybko można spalić od 9 do 13 kg tłuszczu.
Przy trochę bardziej racjonalnym odżywianiu i braku morderczych ćwiczeń schudniemy mniej, ale nadal możemy pokusić się o 4-7kg.
Zdecydowanie najgorzej wyjdziemy na ćwiczeniach bez diety, samej diecie lub ekstremalnych dietach typu głodówka czy Ducana.
Tylko konsekwencja i cierpliwość doprowadzi nas do celu, nie ma diety cud.

3. Kilka złotych zasad:

-ograniczyć cukry proste
-powoli ucinać kalorie
-ćwiczyć regularnie
-jeść zdrowe tłuszcze i warzywa
-być cierpliwym
-patrzeć też w lustro, nie tylko na wagę

Czy zdążę do lata zrzucić oponkę/zrobić formę?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 komentarzy do “Czy zdążę do lata zrzucić oponkę/zrobić formę?

 • Adam

  Każdy zdąży do lata zrzucić tyle ile chce ale pod warunkiem że poświęci na to tyle czasu ile poświęcił na gromadzenie tego co teraz chce zrzucić. Mnie gromadzenie tłuszczu trochę zajęło ale trenować zacząłem też odpowiednio wcześniej bo nie czekałem na czas postanowień noworocznych tylko zacząłem trenować jak tylko u mnie w Krakowie otworzyli siłownię Saturn Fitness to od września chodzę tam regularnie a od stycznia trenuję z trenerem i na to lato będzie duża różnica w sylwetce a na następne to już efekt końcowy.

 • ekologicznadziewczyna

  Pracę nad idealną sylwetką należy rozpocząć odpowiednio wcześniej. Zasada jest taka, że tyje się bardzo łatwo i szybko…ale żeby zrzucić ten nadmiar to jest już spory problem. Dlatego warto dać sobie trochę więcej czasu. Krótki czas na zrzucenie nadmiarowego balastu to niepotrzebny stres, który tylko obniża efektywność treningu!

 • Marysia

  Bardzo dobrą formą spalenia tłuszczu i wypracowania mięśni może być ściana wspinaczkowa. Nie ma w niej ani trochę monotonii, a do tego zmusza nasze ciało do wysiłku, który daje efekt!

 • czlowiek_info

  Podejmując wyzwanie ważne jest także myślenie krytyczne. Należy racjonalnie ocenić swoje możliwości. Co nie oznacza oczywiście, że mamy wyznaczać sobie łatwe do osiągnięcia cele. Czasem warto skorzystać z pomocy psychologa, który może zaproponować nam skuteczne techniki manipulacji…