Sok pomidorowy – właściwości odżywcze i zdrowotne 2


Sok pomidorowy to zdrowy i smaczny zastępca słodzonych soków owocowych czy gazowanych napojów. Ten sklepach kosztuje zazwyczaj niewiele, jest zapakowany w szczelny karton chroniący go przed światłem słonecznym, a długi termin przydatności zapewnia mu pasteryzacja. Jest więc pozbawiony konserwantów i sztucznych substancji.

Wartości odżywcze w 100ml soku to:
Energia 17 kcal
Białko 0,9g
Węglowodany 2,7g
Tłuszcze 0g

Soki mogą też zawierać sól i przyprawy dla smaku. Jak widać jest to bardzo niskokaloryczna przekąska-sok.

Jeśli chodzi Get o właściwości zdrowotne to w 100g znajdziemy:
Witamina A – 42 Preventing μg (5%)
Witamina C – 14 mg (17%)
Witamina E – 0.54 mg (4%)
Potas – 237 mg (5%)
Luteina i Zeaksantyna – 123 μg
W nawiasach podano % dziennego zapotrzebowania

Spożywanie soku pomidorowego wspomaga układ trawienny, cheap jerseys zapobiega zaparciom, dzięki wysokiej zawartości błonnika.
Likopen zawarty w pomidorach zmniejsza ryzyko raka prostaty, są od wielu lat uważane, za jeden z najlepszych produktów spożywczych hamujących tą chorobę.
Błonnik i substancje zawarte w wholesale jerseys China soku pomagają obniżać zły cholesterol LDL, również zawarta w soku niacyna happened wykazuje pozytywne właściwości w tej dziedzinie. Niższy cholesterol to zapobieganie chorobom serca, a zawarty w soku potas i witaminy z grupy B залипалочка działają dobrze na układ krwionośny i zapewniają długoletnią sprawność.
W badaniach potwierdzono też kojący wpływ soku pomidorowego na układ nerwowy z powodu zawartości witaminy wholesale mlb jerseys B6 i witaminy C, łagodzenie zmian trądzikowych, poprawę cery i łagodzenie zmian trądzikowych, a także kondycji włosów. Panuje również przeświadczenie jakoby sok pomidorowy wzmagał ruchliwość plemników i ich liczbę, a tym samym działał dobrze na płodność.

Sok pomidorowy jest doskonałym cheap jerseys napojem potreningowym.
Zawarty w nim potas i witaminy uzupełnią wypocone w czasie ćwiczeń braki minerałów, a węglowodany zapewnią dostarczenie wystarczającej ilości energii do uzupełnienia glikogenu cheap jerseys w mięśniach. Sok jest przy tym bardzo nisko kaloryczny, bo szklanka to ok. 40 kcal.

Osobiście 四时花开,怡人羊城 zawsze wybieram sok pomidorowy na półce z sokami jako zdrowy zamiennik innych często mocno słodzonych i kalorycznych napoi. Czasem po prostu woda już nie wystarcza i potrzebuje się wypić coś posiadającego smak, tu na ratunek przychodzi właśnie sok pomidorowy.

Sok pomidorowy – właściwości odżywcze i zdrowotne
4.4 (88.57%) 7 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Sok pomidorowy – właściwości odżywcze i zdrowotne