Jak uniknąć łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty to częsta choroba, która dotyka ludzi w każdym wieku.

Istnieje wiele możliwych przyczyn łokcia tenisisty, do których należą: powtarzające się używanie nadgarstków podczas gry w tenisa; powtarzające się obciążenia ścięgien i mięśni w stawie nadgarstka; uraz ścięgien i mięśni stawu nadgarstkowego; i połączenie dowolnego z tych czynników. Łokieć tenisisty może wystąpić już po uderzeniu lub złamaniu nadgarstka. Jeśli ścięgna i mięśnie nadgarstka są przepracowane, w okolicy nadkłykcia bocznego (guzek kostny z boku nadgarstka) po wewnętrznej stronie nadgarstka mogą pojawić się małe łzy i zapalenie.

Kiedy masz łokieć tenisisty, możesz odczuwać ból wokół stawu nadgarstkowego, szczególnie podczas chwytania przedmiotów lub próbowania machnięcia ręką. Może się również okazać, że nadgarstek i palce nie mają zbyt wiele siły. Jeśli odczuwasz ból wokół stawu nadgarstkowego, należy natychmiast udać się do lekarza, aby uniknąć dalszych komplikacji.

W samych Stanach Zjednoczonych około 5,5 miliona ludzi cierpi na łokieć tenisisty,

a jedna trzecia z nich doświadczy tego w ciągu swojego życia. Chociaż łokieć tenisisty jest stosunkowo powszechny, może być bardzo bolesny, zwłaszcza gdy zaostrza. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, w tym:

* Wielokrotne użycie dłoni, nadgarstków i przedramion. Kiedy używasz nadgarstka, ściągasz go, powodując duży stres i napięcie ścięgien i mięśni nadgarstka. Wielokrotne używanie mięśni nadgarstka może powodować łzy i urazy ścięgien i mięśni. Jeśli jesteś osobą, która wykonuje wiele powtarzalnych zadań i uprawia sporty, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz łokieć tenisisty niż ktoś, kto wykonuje niewielką lub żadną pracę fizyczną. W rzeczywistości powtarzający się stres może powodować łokieć tenisisty, nawet jeśli uprawiasz sport, taki jak golf lub tenis, w którym w ogóle nie używasz nadgarstków ani dłoni.

* Urazy ścięgien i mięśni nadgarstka. Jeśli wykonujesz powtarzające się czynności rękami i nadgarstkami i nie zwracasz uwagi na to, jak się czujesz, możesz nie zauważyć żadnych objawów łokcia tenisisty, ale jeśli odniesiesz kontuzję, możesz zacząć odczuwać objawy bólu.

* Efekty starzenia. Jeśli masz więcej niż 25 lat, bardziej prawdopodobne jest, że rozwiniesz łokieć tenisisty, ponieważ ścięgna i mięśnie nadgarstka osłabiają się i zużywają wraz z wiekiem.

* Uraz ścięgien i mięśni nadgarstka. Uraz może wystąpić w dowolnej części nadgarstka, w tym ścięgna, mięśni, kości lub więzadeł. Inne przyczyny łokcia tenisisty to urazy ścięgien lub mięśni stawu nadgarstkowego.

Jeśli chcesz zapobiec łokciu tenisisty, możesz zmniejszyć ryzyko rozwoju tego problemu, ćwicząc dobre ułożenie nadgarstka i techniki elastyczności. Unikaj wielokrotnego używania nadgarstków i używaj rąk i przedramion w sposób, który sprawia Ci przyjemność. Powinieneś ćwiczyć ćwiczenia łokcia tenisisty, aby wzmocnić ścięgna i mięśnie, a także rozciągnąć ścięgna przed i po codziennych ćwiczeniach. Używaj rękawic ochronnych, aby chronić przeguby nadgarstków i stosuj ciepło lub lód, aby zmniejszyć obrzęk.

W przypadku leczenia łokcia tenisisty, lekarz zaleca, aby nadgarstki i dłonie były jak najbardziej wygodne, aby zapobiec dalszym urazom. Możesz użyć lodu i ciepła, aby zmniejszyć obrzęk lub wmasować podkładkę grzewczą. Może zalecić stosowanie lodu w celu zmniejszenia stanu zapalnego, ale nie wiadomo, czy pomoże to złagodzić ból.

* Chirurgia jest opcją, ale powinieneś unikać operacji, chyba że masz problemy ze ścięgnami w nadgarstku. Chirurgia może zmniejszyć objawy łokcia tenisisty, a także naprawić lub usunąć ścięgno i mięsień, które są przyczyną problemu. Operacja może również spowodować bardzo duże uszkodzenia ścięgien i mięśni. Chirurgia wiąże się również z ryzykiem infekcji i powikłań, takich jak utrata ruchu.

Fizjoterapia to kolejna opcja leczenia w celu złagodzenia bólu i stanu zapalnego. Ćwiczenia fizjoterapeutyczne mają na celu zwiększenie siły mięśni dłoni i nadgarstka, aby pomóc zmniejszyć ból i zapewnić lepsze wykorzystanie dłoni i nadgarstka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *