Pierwsza wizyta u trychologa

 

Do trychologa kierowanych jest coraz więcej osób. Tylko czym właściwie zajmuje się trycholog? Kiedy należy się do niego zgłosić i jak należy przygotować się do wizyty? Sprawdzamy!

 

Czym się zajmuje trycholog?

 

O trychologu robi się coraz głośniej, tylko kim właściwie on jest? Czym się specjalizuje trycholog? Najprościej mówiąc trycholog to lekarz od włosów Warszawa, bo jest lekarzem specjalistą od diagnostyki i leczenia schorzeń skóry głowy oraz włosów. Trycholog zajmuje się dokładną analizą skóry głowy, włosów, jak również cebulkami włosów, by znaleźć podłoże różnego typu zaburzeń, dolegliwości oraz chorób, a następnie dopasować terapię, która pomoże je zwalczyć.

 

Kiedy należy się zgłosić do trychologa?

 

Z usług trychologa może skorzystać każdy – jednakowo kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Oznacza to, że trycholog służy swoim wsparciem jednakowo dzieciom, nastolatkom, osobom dorosłym, jak i seniorom. Zgłosić się do niego należy, gdy zauważymy u siebie niepokojące symptomy. Jakie dokładnie?

 

Przede wszystkim mowa tutaj o widocznych zmianach we włosach bądź na skórze głowy. Jeśli zauważymy, że skóra głowy stała się zaczerwieniona, pojawiły się krostki lub łupież, powinniśmy rozważyć wizytę u trychologa. Wskazaniami do wizyty jest również swędzenie skóry, uczucie jest zbytniego ściągnięcia. Naszą czujność powinno wzbudzić także nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, które najczęściej jest objawem łojotokowego zapalenia skóry głowy, jak również nadmierne wypadanie włosów. Trycholog może nam także pomóc wtedy, gdy chcemy poprawić stan swoich włosów oraz skóry głowy. To specjalista o dużej wiedzy, który może pomóc nam dobrać odpowiednie środki do pielęgnacji skóry głowy oraz włosów.

 

Jak się przygotować do wizyty?

 

Jak właściwie powinniśmy przygotować się do pierwszej wizyty u trychologa? Czy w ogóle jakiekolwiek nam przygotowania są potrzebne? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim na co najmniej dwadzieścia cztery godziny przed wizytą nie należy myć głowy, gdyż to pozwoli trychologowi ocenić stan skóry głowy oraz stopień pracy gruczołów łojowych. Ważne, aby nie stosować również żadnych środków do stylizacji włosów typu lakiery, pianki, pasty, czy żele. Poza tym włosy nie powinny być bezpośrednio po farbowaniu. Jeśli planujemy wizytę u trychologa, to najlepiej, gdyby odbyła się kilka tygodni po malowaniu. Warto również zrobić podstawowe badania krwi, zbadać poziom TSH, witaminy D3, B12, czy cynku.

 

Na pierwszej wizycie trycholog zwykle przeprowadza ze swoimi pacjentami wywiad. Dlatego warto się do niego przygotować jak najlepiej. Jak? Na początek zadajmy sobie dwa pytania: jaki problem nas sprowadza do trychologa i od jak dawna trwa. Jeśli zmagamy się z jakimiś schorzeniami i przyjmujemy leki, to warto wszystko zapisać na kartce. Poza tym warto mieć świadomość, że trycholol będzie pytał o naszą dietę, stosowane metody antykoncepcji, pielęgnację włosów oraz ilość snu. Na podstawie szczegółowego wywiadu, jak również badań skóry głowy i swojej wiedzy określi rodzaj problemu, a następnie dobierze odpowiednią kurację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *