Jak dbać o zęby po wybielaniu w gabinecie kosmetycznym?

Doskonały uśmiech to nasza wizytówka, dlatego coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie kosmetycznym. Raz osiągnięty efekt jest jednak trudny do utrzymania bez odpowiedniej pielęgnacji w domu. Jak dbać o zęby po wybielaniu? Oto kilka cennych wskazówek.

Pasta do zębów to podstawa!

Codzienna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna nie tylko po wybielaniu zębów, jednak to właśnie w tym okresie warto zadbać o nią szczególnie. Zęby należy myć co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Niezwykle istotne są produkty, które wykorzystujemy do codziennej higieny. Po zabiegu wybielania należy stosować profesjonalną pastę do wybielania zębów, dostosowaną do indywidualnych preferencji. Jeśli Twoje zęby i dziąsła są szczególnie wrażliwe, warto sięgnąć po pastę w wariancie sensitive. Przy wyborze właściwego produktu należy zwrócić uwagę na RDA, czyli wskaźnik ścieralności pasty. Nie powinien być on wyższy niż 70. Pasty o wyższym RDA mogą źle wpływać na kondycję szkliwa przy codziennym stosowaniu.

 

Dieta po wybielaniu zębów

Po wybielaniu zębów należy też zadbać o odpowiednią dietę. Nie od dziś wiadomo, że niektóre produkty spożywcze negatywnie wpływają na kolor szkliwa. Bezpośrednio po zabiegu wybielania nie powinno się jeść przez około 2 godziny. W ciągu 7 dni od zabiegu nie wolno spożywać pokarmów i napojów, które mogą zabawić zęby. Należą do nich np. kawa, herbata, czerwone wino, czekolada, buraki, ciemne sosy, zupy, żółte sery, papryka, cynamon czy curry. Najlepiej zrezygnować również z coca-coli, soków oraz warzyw i owoców z wyjątkiem bananów. Po tygodniu możemy już sięgać po wskazane produkty, jednak dla zachowania optymalnych efektów, warto spożywać je z umiarem.

Co można jeść po wybielaniu zębów? W tej grupie znajdują się pokarmy, które nie mają w sobie silnych barwników, np. ryż, białe sosy, makaron, białka jaj, jogurty i inne naturalne produkty mleczne (bez barwników), białe pieczywo, ziemniaki czy kurczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *