Zdrowe Fit przekąski między posiłkami- Zdrowy sposób na uzupełnienie kalorii

Nawet osoby, które trzymają się ściśle ustalonego planu posiłków muszą czasem uzupełniać brakujące kalorie. Spontaniczne sięganie po przekąski może nie być najlepszym pomysłem. Dobrym pomysłem jest posiadanie pod ręką zdrowych przekąsek, których jedzenie nie dostarcza nadmiaru tłuszczu i niezdrowych składników.

Przekąski – fakty i mity

Ze wszystkich sposobów na zaspokojenie głodu przekąska jest najlepszym rozwiązaniem. Nie jest prawdą, że zjedzenie czegoś między regularnymi posiłkami jest niekorzystne dla zdrowia i sylwetki – wystarczy jedynie wybierać odpowiednie produkty. Przekąski nie muszą także zawierać dużej liczby kalorii, istnieją bowiem przekąski, które dostarczają małą dawkę kalorii i pozwalają dotrwać do następnego planowanego posiłku bez uczucia głodu. Kluczem do bezpiecznego podjadania jest umiar.

Dlaczego warto sięgać po przekąski?

Wybierając przekąski, należy decydować się na takie, które nie wywołują jedynie pozornego uczucia sytości. Przeważnie jest ono spowodowane dużą ilością cukru, który daje dodatkowy, ale krótkotrwały zastrzyk energii. Zdrowe przekąski dostarczają energię, mają niewiele kalorii i często są bogate w składniki odżywcze potrzebne w zbalansowanej diecie.

Słone przekąski – czy mogą być zdrowe?

Wiele osób w nagłym napadzie głodu sięga po słone przekąski. Przeważnie są to gotowe produkty, których skład pozostawia wiele do życzenia. Domowe dania, które są proste w przygotowaniu, sprawdzą się w tej roli o wiele lepiej. Takie warzywa jak ziemniaki, burak czy marchew można pokroić w plastry i upiec w piekarniku, przygotowując domowe chipsy. Tego typu przekąska ma mniej kalorii, jest zdrowsza, a jej przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Można ograniczyć ilość tłuszczu, a także zastąpić go oliwą. Przygotowanie dowolnej kompozycji przypraw pozwala dopasować smak do własnych preferencji.

Popularne rodzaje zdrowych przekąsek

Nie zawsze ma się czas, żeby przygotować samodzielnie zdrowe przekąski. Nie oznacza to jednak, że trzeba z nich rezygnować. Wystarczy omijać sklepowe półki, na których znajdują się chipsy, słodycze, przetworzone produkty i napoje gazowane. Zamiast tego na sklepowych półkach lepiej wypatrywać owoców i warzyw, orzechów i produktów mlecznych. Dobrym pomysłem jest też kupienie gotowego smoothies lub koktajlu. Takie napoje to istna bomba witaminowa. Wybierając jedną z diet pudełkowych BodyChief, otrzymuje się świeże i praktyczne posiłki, których często nie trzeba nawet podgrzewać. W połączeniu z chrupkim pieczywem niektóre dania lub dodatki stanowią świetną przekąskę.

Źródło: https://bodychief.pl/blog/662131-zdrowe-fit-przekaski-pomysl-na-szybko-miedzy-posilkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *