Baterie trójdrożne to zdrowa woda prosto z kranu!

Woda płynąca prosto z kranu często jest twarda i zawiera dużą dawkę chloru, a więc jest i mało smaczna. Doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie odpowiedniego filtra, który obniży zawartość chloru i innych niepożądanych substancji. Idealnym uzupełnieniem systemu filtrującego jest bateria trójdrożna, która stanowi proste i wygodne rozwiązanie, umożliwiające sterowanie wodą ciepłą, zimną oraz filtrowaną. Proste rozwiązanie i same korzyści.

 

Bateria trójdrożna w praktyce.

System filtracji wody pitnej oparty jest na kilku stopniach poprawy jej jakości. Wygodny i kompaktowy filtr wyposażony w różnego rodzaju złoża filtrujące doskonale optymalizuje wodę kranową poprzez redukcję jej twardości oraz obniżenie zawartości szkodliwych substancji, między innymi chloru.

 

Do montażu filtra przyda się specjalna bateria trójdrożna. Baterie tego typu są łatwe w montażu i można umieścić je na dowolnym rodzaju zlewozmywaka. Przyłącza takich baterii kuchennych są standardowej wielkości, przez co nie ma konieczności stosowania dodatkowych przejściówek.

 

Na rynku można znaleźć baterie trójdrożne z różnymi rodzajami wylewek – wyciąganymi, stałymi czy też obrotowymi. W przypadku zastosowania baterii trójdrożnej, woda filtrowana doprowadzana jest całkowicie osobnym przewodem do wylewki i nie ma ona kontaktu z pozostałą wodą, która nie jest filtrowana. Odrębny obieg wody filtrowanej uruchamiany jest za pomocą specjalnego pokrętła.

 

Niektóre rodzaje filtrów umożliwiają regulację poziomu redukcji twardości wody, wystarczy odpowiednio ustawić położenie wkładu filtrującego względem naniesionych oznakowań.

Zarówno bateria trójdrożna, jak i filtry są łatwe w montażu i późniejszej obsłudze. W razie jakichkolwiek pytań warto sięgnąć po pomoc specjalisty, aby uniknąć ewentualnych komplikacji.

 

Dlaczego woda filtrowana?

Woda filtrowana jest doskonałą alternatywą dla tej sprzedawanej w plastikowych butelkach i zauważalnie pomaga w redukcji plastiku, tym samym dbając o środowisko. Wkłady filtrujące dedykowane są do montażu w różnych konfiguracjach montażowych pod zlewem kuchennym. Umożliwia pobieranie wody z typowego jej ujęcia.

 

Woda, która została poddana filtracji wyróżnia się dobrymi parametrami. Czysta, przefiltrowana woda nie tylko jest znacznie smaczniejsza, ale i znacząco wydłuża żywotność czajnika oraz ekspresu do kawy. Jest to wysoce ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, którego efekty widać natychmiastowo. Bateria trójdrożna wraz z filtrem to całkowicie nieinwazyjne rozwiązanie, które swobodnie można przyłączyć do już istniejącej instalacji. Na rynku dostępnych jest szereg baterii typu trójdrożnego, a ich estetyczna forma pozwala na doskonałe wkomponowanie ich w kuchnię urządzoną w dowolnym stylu. Szeroki wybór z pośród dostępnych modeli oraz fakt, że tego typu bateria nie odbiega od popularnych baterii sprzedawanych w każdym markecie, sprawi, że zakup będzie cieszył i sprawdzał się przez długie lata. Jest więc to inwestycja długoterminowa. Więcej na  dafi.pl.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *