Nici Aptos – jak długo efekt liftingu utrzymuje się na skórze?

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych pacjentów i oferuje coraz więcej mało inwazyjnych zabiegów, które działają w podobny sposób, jak lifting chirurgiczny. Przykładem jest zabieg z użyciem nici Aptos, który pomaga przywrócić utracony owal twarzy i podtrzymać go nawet przez 3 lata, bez konieczności użycia skalpela. Dowiedz się więcej na temat skuteczności liftingu nićmi.

Czym są nici Aptos?

Nici Aptos to bioabsorbowalne nici, które w swoim składzie zawierają kwas polimlekowy (L-lactic). Są one wyjątkowo bezpieczne i naturalnie wchłaniane przez organizm. Nici Aptos używane przez specjalistów z poznańskiej kliniki MediArt Clinic posiadają mikorwypustki lub specjalną budowę przestrzenną przypominającą spiralę. Każdy z tych rodzajów nici doskonale spełnia swoje zadanie, czyli unosi, napina i utrzymuje opadającą wraz z wiekiem skórę.

Nici Aptos pozwalają uzyskać efekt odmłodzenia bez poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym. Lifting nićmi jest minimalnie inwazyjny i bezpieczny, a jego efekty porównywalne z zastosowaniem skalpela. Jedyną różnicą jest czas utrzymywania się rezultatów. Ponieważ lifting nićmi jest zabiegiem niechirurgicznym, jego efekty są przemijające. Działanie nici zanika jednak dopiero po kilku latach. Po tym czasie można wykonać kolejny zabieg, aby dalej cieszyć się gładką i idealnie napiętą skórą twarzy.

Na czym polega lifting nićmi na twarz?

Zabieg nićmi Aptos wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej i poprzedzony jest wywiadem lekarskim. Procedura poprzedzona jest znieczuleniem miejscowym, aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort oraz ograniczyć czas rekonwalescencji. Do zabiegu wykorzystywana jest wysoce wyspecjalizowana igła, dostosowana zarówno do danego obszaru zabiegowego, jak i techniki implantacji. Interwencja polega na wykonaniu niewielkich punktów wkłucia w mało widocznych miejscach twarzy. W zależności od wielkości korygowanego obszaru zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Dzięki stworzeniu podskórnego szkieletu, utrzymującego opadające tkanki, lifting nićmi nadaje twarzy objętości, prowadzi do podniesienia owalu twarzy i naturalnego odmłodzenia skóry. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając skórze młody i świeży wygląd. Nawet głębokie zmarszczki ulegają spłyceniu. Zwiększa się jędrność skóry.

Jak długo utrzymują się efekty liftingu nićmi?

Nici Aptos działają na skórę jak wewnętrzny stelaż – skutecznie podtrzymują wszelkie zwiotczenia i doskonale modelują owal twarzy. Pod ich wpływem w skórze powstają naturalne mikrozwłóknienia, które nie pozwalają tkankom opadać nawet po całkowitym rozpuszczeniu się nici. Zawarty w niciach Aptos kwas polimlekowy wzmacnia efekt odmłodzenia i utrzymuje go przez dłuższy czas. Zabieg nie tylko prowadzi do mechanicznego podtrzymania opadających tkanek, ale też aktywuje naturalne procesy rewitalizujące, spowalniające proces starzenia. Skóra intensywnie produkuje własny kolagen, który odpowiada za jej mocną strukturę i młody wygląd.

Pierwsze efekty liftingu nićmi Aptos widoczne są od razu po zabiegu, natomiast na pełne wyniki trzeba poczekać po ustąpieniu ewentualnego obrzęku. Okres gojenia trwa do 1-2 tygodni, jednak już po kilku dniach można wrócić do codziennych aktywności i wykonywania makijażu. Dzięki stymulacji naturalnego procesu produkcji kolagenu w skórze rezultaty wszczepienia nici Aptos utrzymują się przez około 2-3 lata. Co ważne, wystarczy tylko jeden zabieg, aby uzyskać tak długotrwałe efekty.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z MediArt Clinic w Poznaniu: https://mediartclinic.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *