Leczenie zaburzeń miesiączkowania

Według statystyk, z zaburzeniami miesiączkowania boryka się około 20% kobiet. W części przypadków są one objawem nieprawidłowości organicznych lub czynnościowych w systemie kobiety, oraz ich pomaganie ma zazwyczaj terapię hormonalną. Wszystkie osoby zauważające u siebie jakieś zaburzenia połączone z menstruacją zachęcamy do bliskiej przychodni ginekologicznej w Stolicy!

Zaburzenia miesiączkowania mogą nastąpić u każdej panie w sezonie od jakiś 9.-16. roku bycia (czyli od momentu, jak powinna pojawić się pierwsza miesiączka) do jakiś 45.-55. roku życia, czyli menopauzy. Prawidłowy cykl miesiączkowy istnieje od 25 do 35 dni, długość krwawienia ma od 3 do 7 dni, zaś fizjologiczna utrata krwi – od 30 do 80 ml. Co do zasady, zaburzenia miesiączkowania dotyczyć mogą wszystkiego z ostatnich aspektów – w razie zauważenia obok siebie pewnych nieprawidłowości należy jak już udać się do ginekologa.

Objawy zaburzeń miesiączkowania

Do najczęściej będących objawów zaburzeń miesiączkowania zdaje się:

znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu pomiędzy miesiączkami,
nagłe bardzo wielkie lub małe krwawienia,
dolegliwości bólowe (brzucha, narządów miednicy, pleców), nudności, wymioty,
plamienia pomiędzy miesiączkami,
bardzo elegancka, jasnoczerwona krew miesięczna lub pojawianie się skrzepów krwi.
Wiele kobiet niestety bagatelizuje bycie tego standardu objawów, biorąc je zbyt coś dobrego. Takie badanie to błąd! Nawet drobne poprawki w normalnych do ostatniej pory miesiączkach potrafią być https://ginekolog-warszawa.pro/zaburzenia-miesiaczkowania/ symbolem, że w systemie dzieje się coś niedobrego. Należy więc bezwzględnie zachować czujność, obserwować nasz system zaś w razie zauważenia czegoś niepokojącego natychmiast zgłosić się do specjalistę.

Leczenie zaburzeń miesiączkowania

Po wprowadzeniu charakteru zaburzeń miesiączkowania także ich uwag, podejmuje się odpowiednie formy leczenia. Zazwyczaj polega ono na terapii hormonalnej – kobietom zaleca się przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, zaś w razie potrzeby – także przeciwzapalnych i/lub przeciwbólowych. Idzie to m.in. uregulować długość cyklu a okres trwania krwawienia, jego moc, pomaga minimalizować dolegliwości bólowe itp. W poszczególnych przypadkach konieczne są zabiegi z obszaru chirurgii ginekologicznej –usunięcie błony dziewiczej, usunięcie torbieli na jajnikach itp.

Wszystkie kobiety borykające się z zaburzeniami miesiączkowania stawiamy na konferencje do polskiej specjalistki z działu ginekologii – oferujemy profesjonalną opiekę, indywidualne rozwiązanie i pełne poszanowanie intymności!

Najczęstsze zaburzenia miesiączkowania

Jest wiele rodzajów zaburzeń miesiączkowania. U dziewcząt zachowuje się niekiedy pierwotny brak miesiączki – zawieramy spośród nim do czynienia, jeśli krwawienie nie pojawiło się pomimo przejścia przez nastolatkę 16. roku bycia. U osób wcześniej miesiączkujących jest czasem wtórny brak miesiączki, czyli co kilka sześciomiesięczna przestrzeń w krwawieniach. Rzadkie miesiączkowanie to zestawy mające dużo niż 35 dni, z zmiany częste miesiączkowanie – cykle gorsze niż 21 dni.

Zaburzenia miesiączkowania dotyczyć mogą także bolesności miesiączek, ich moce czy towarzyszących im objawów niepożądanych. Niestety dla wielu kobiet podstawą są miesiączki bolesne – właśnie w takich formach należy zgłosić się do ginekologa, który pomoże uporać się z takimi dolegliwości. U niektórych pań krwawieniom towarzyszą nudności i wymioty. Niekiedy miesiączki są bardzo drogie, w odmiennych przypadkach – bardzo delikatne. W dowolnej z tych spraw przydatna jest wizyta u ginekologa.

Zaburzenia miesiączkowania – przyczyny
Zaburzenia miesiączkowania mogą być różne przyczyny – za jakimś razem do ich sprawdzenia przydatny jest szereg badań, przede wszystkim hormonalnych. Do najczęstszych przyczyn zaburzeń miesiączkowania określa się jednak:

niewydolność podwzgórzowo-przysadkowa,
zaburzenia czynności osi podwzgórzowo-przysadkowej,
pierwotna niewydolność jajników,
wady lub kupione uszkodzenia macicy,
guzy wydzielające prolaktynę,
zaburzenia funkcji podwzgórzowo-przysadkowej,
guzy pourazowe lub pozapalne uszkodzenia okolicy podwzgórzowo-przysadkowej.
Wśród pozostałych możliwych i relatywnie często występujących przyczyn zaburzeń miesiączkowania wybiera się wrodzony przerost nadnerczy, zespół policystycznych jajników, utrata masy ciała (nierozsądne odchudzanie), nadczynność tarczycy, wady wrodzone pochwy i błony dziewiczej, infekcje narządów rodnych, stres, powikłania przebytych stylów i operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *